Main page Certificates and Awards CORA Race Results CORA News Vault CORA Video Vault Races and Events Calendar Skatin' Place Videos Skater Links Contact The GodFather of Skating

 

 



THE DAN BURGER RACE SERIES #5
Oct. 26, 2003

 

10 KILOMETER RACE

NUMBER                     NAME                                       PLACE/CATEGORY                            TIME             POINTS          YOTAL

1.   182   Matthew Gabel                 1st Senior B Men            20:30         80           80
2.   50     Ken Cleaver                     1st Veteran B Men          24:04         80            80
3.   184   Barrie Hartman                 1st Veteran B Women     24:05         80            80
4.   68     Bruce McKenna               1st Senior A Men            25:00         80            80
5.   183   Warren Focke                  2nd Veteran B Men         26:32         70            70
6.   181   Holly Gabel                      1st Senior A Women       27:27         80            80
7.   180   Joe Horvath                      1st Immortal Men           28:47         80            80
8.    79    Jenny Huang                     1st Veteran A Women    29:15         80            80
9.   179   Jean Chacona                    1st Immortal Women     37:47         80            80

50 KILOMETER RACE

NUMBER               NAME                                             PLACE/CATEGORY                            TIME             POINTS          YOTAL

1.   69    Scott Wolf                         1st Sr. B Men               1:34:26       80          110
2.   64    Brian Tally                         1st Jr. Men                    1:36:41       80          120
3.   83    Audrei Kroupkin                 2nd Sr. B Men             1:36:44        70          110
4.   81    Kim Perkins                       1st Vet B Women         1:36:45        80          240
5.   60    Jason Stumbo                    3rd Sr. B Men               1:37:22        60            80
6.   73    Dana Eads                         1st Master A Men         1:42:32         80          235
7.   45    Jenny Armstrong                2nd Vet B Women        1:43:39        70            70
8.   72    Chris Adams                      1st Vet B Men               1:47:14        80            80  
9.   53    Sergey Lipovetsky             1st Master B Men           1:47:15        80          190
10. 74    John Crysdale                    2nd Vet B Men               1:47:18       70           185
11. 61    Grace Barber                     1st Sr. B Women           1:47:46        80            80
12. 46    Colin Duncan                     2nd Master B Men         1:49:18        70            70
13. 67    Gordon Pfeifer                   3rd Master B Men         1:49:35        60          120
14. 144  Kevin Barnard                    4th Master B Men          1:52:04        50          130
15. 76    Ray Sidney                        1st Vet A Men                1:53:01       80          115
16. 72    Jeffrey Deslich                   2nd Master A Men         1:53:10        70            95
17. 47    Tom McCue                      1st Gr. Master A Men    1:53:10         80           235
18. 63    James Hengesh                   3rd Master A Men         1:53:11        60           188
19. 58    Randy Morse                     1st Gr. Master B Men    1:53:12         80           155
20  71    Nick Poushine                    4th Master A Men         2:00:06        50            50
21. 82    Vlad Iguateulet                    1st Sr. A Men               2:02:06        80           115
22. 84    Andrey Yakunichev            2nd Vet A Men              2:07:40        70             70
23. 78    Eric Edwards                      3rd Vet B Men              2:09:16        60           105
24. 75    Victoria Armigo                  1st Vet B Women         2:09:21         80           160
25. 43    Nisha Desai                        1st Vet A Women         2:09:21         80             80
26. 80    Glenn Friedland                  5th Master A Men         2:09:22         40           125
27. 49    Michael Leventhal               6th Master A Men         2:21:28         36             52
28. 52    John Shealey                      1st Inter. Men                 2:25:52        80            80
29. 55    Julia Jung Ames                  2nd Master B Women   2:25:53         70           225
30. 54.   Roy Ames                          2nd Gr. Master B Men  2:25:58         70           145

 

 
Main page Certificates and Awards CORA Race Results CORA News Vault CORA Video Vault Races and Events Calendar Skatin' Place Videos Skater Links Contact The GodFather of Skating