DanBurger99sm.jpg (47304 bytes)

RACE RESULTS

THE DAN BURGER POINTS RACE SERIES #3

July 6, 2003

cora4d2.gif (11872 bytes)
 

NUMBER       NAME                           PLACE/CATEGORY                    TIME             POINTS      TOTAL POINTS

1.    44      Uel Archuletta                       1st Pro Men                          1:48:58              40                  40

2.    52     Dana Eads                            1st Master A Men                 1:49:03:32          40                 115       

3.    57     Kim Perkins                          1st Pro Women                     1:49:03:49          40                 120

4.    50     Kimon Papahadjopoulos       2nd Pro Men                         1:49:56               35                 35

5.    144   Kevin Barnard                       1st Master B Men                 1:53:24               40                 80

6.    54     Howard Yeh                          3rd Pro Men                         1:53:25              30                  30

7.    65     Sergery Lipovetsky                1st Master A Men                 1:55:14               40                 70

8.    43     Critter Critterden                    2nd Master B Men                1:55:15              35                  35

9.    55     John Crysdale                        1st Veteran B Men                 1:55:18              40                  75

10.  46     Gordon Pfiefer                       3rd Master B Men                  1:55:43             30                   30

11.  69     Paul Pietranico                       1st Veteran A Men                  2:02:07             40                   70

12.  59     Dennis Cummings                   1st Grand Master B Men       2:02:15              40                   80

13.  56     Randy Morse                         2nd Grand Master B Men      2:02:17              35                   35

14.  58     James Hengesh                       2nd Master A Men                 2:02:27              35                   88

15.  61     Ray Sidney                             2nd Veteran A Men                2:03:40              35                   35

16.  67     Warren Focke                        2nd Veteran B Men                2:08:46               35                  90

17.  48     Ken Cleaver                           3rd Veteran B Men                 2:09:59              30                   25

18.  64     Kenda Swartz                        1st Veteran B Women              2:14:50              40                  80

19.  70     Glenn Friedland                      3rd Master A Men                   2:15:10              30                  50

20.  45     Tom McCue                           1st Grand Master A Men        2:15:12              40                  115

21.  42     Tom Vick                                4th Veteran B Men                  2:24:03              25                  43

22.  66.    Julia Jung Ames                      1st Master B Women                2:34:23              40                 115

23.  63     Denise Kraus                          5th Veteran B Women              2:35:36              20                  20

24.  41     Rudy Albrecht                        1st Immortal Men                      2:46:46              40                  40

25.  47     Eric Edwards                          5th Veteran B Men                    2:47:28             20                  20

26.  60     Saundra McGee                     1st Master A Women                 2:54:40             40                  40

27.  68     Jenny Huang                           1st Veteran A Women                2:54:40             40                 120

 

In the 15 K category

1.     49    Robert Wurgaft                1st Master A Men                     39:46              40               120

2.     53    Alice Eads                        1st Grand Master Women        44:33              40               40

3.     62    Jean Chacona                    1st Immortal Women                1:03:09           40               40