Main page Bylaws / Board of Directors Certificates and Awards CORA Race Results CORA News Vault CORA Video Vault Black Rock Roller Disco Skatin' Place Videos Skater Links Contact The GodFather of Skating

RACE RESULTSrRACE RESULTS

2011 NAPA VALLEY INLINE MARATHON AND HALF MARATHON

Length Bib Name Place Category Place/Caegory Time Gender Team
half 157 Fahron, Amadeus 1st Intermediate 1st Intermediate (half) 00:41:30.32 M SCC Skating Berlin
half 162 Lemley, Craig 1st Master A 1st Master A (half) 00:45:21.94 M Finish Line Racing
half 159 Fahron, Florence 1st Intermediate 1st Intermediate (half) 00:45:35.06 F SCC Skating Berlin
half 202 Rossi, Alberto 1st Grand Master B 1st Grand Master B (half) 00:49:40.84 M Alberto Rossi
half 150 Scheffler, Stefanie 1st Senior B 1st Senior B (half) 00:49:41.43 F IC Hangover
half 161 Sargenti, Paul 1st Immortal A 1st Immortal A (half) 00:53:27.31 M Team Safe
half 52 Sorlie, Peter 1st Grand Master A 1st Grand Master A (half) 00:53:33.06 M Wednesday Night Skate
half 151 Chavez, Alex 1st Veteran B 1st Veteran B (half) 00:59:02.65 M -
half 170 Surmann, Olaf 2nd Master A 2nd Master A (half) 00:59:37.41 M TTC Concord
half 156 Watson, Kevin 1st Senior B 1st Senior B (half) 00:59:43.18 M Texas
half 158 Fahron, Janet 1st Master B 1st Master B (half) 00:59:47.69 F SCC Skating Berlin
half 177 Daly, Darrell 2nd Grand Master A 2nd Grand Master A (half) 01:02:21.73 M River City Bladers
half 169 Etemad, Gregory 3rd Master A 3rd Master A (half) 01:02:23.22 M Tuesday/Marin Skaters
half 204 Chryst, Shelley 2nd Master B 2nd Master B (half) 01:02:26.18 F  
half 191 Martianova, Alena 2nd Senior B 2nd Senior B (half) 01:02:37.00 F From Russia with Love
half 196 Adea, Anna 1st Master B  1st Master B  (half) 01:03:06.49 F San Francisco Roller Girls
half 155 Dometrius, Carla 1st Master A 1st Master A (half) 01:03:07.07 F Roller Girls
half 167 English, Linda 1st Grand Master A 1st Grand Master A (half) 01:03:17.44 F Roller Girls
half 198 Kane, Kimber 3rd Master B 3rd Master B (half) 01:03:23.50 F me
half 168 nichols, sharon 2nd Grand Master A 2nd Grand Master A (half) 01:03:27.00 F Roller Girls
half 160 Clapper, Yvette 2nd Master A 2nd Master A (half) 01:04:26.22 F SCS
half 176 Davis, Bruce 2nd Grand Master b 2nd Grand Master b (half) 01:05:28.55 M Roller Dome Skater
half 185 Wong, Mary 3rd Grand Master A 3rd Grand Master A (half) 01:06:06.43 F NCSA/GGSS
half 200 Woodroofe, Doug 1st Master B 1st Master B (half) 01:06:31.57 M -
half 201 Zowin, Sabrina 1st Veteran B 1st Veteran B (half) 01:06:31.57 F -
half 154 Miller, Monica 2nd Veteran B 2nd Veteran B (half) 01:06:38.67 F Reno Rock n Rollers
half 164 Anelli, Mike 2nd Veteran B 2nd Veteran B (half) 01:07:09.02 M Mike Anelli
half 190 Brandis, Carmi 3rd Grand Master B 3rd Grand Master B (half) 01:07:11.54 M Nexenta
half 173 Wallace, Virginia 1st Immortal A 1st Immortal A (half) 01:08:06.65 F So Cal Skaters
half 188 Edwards, Susan 1st Grand Master B 1st Grand Master B (half) 01:08:16.46 F  
half 178 Henry, Jon 3rd Veteran B 3rd Veteran B (half) 01:08:38.20 M Henry Family
half 165 Arrillaga, katy 3rd Master A 3rd Master A (half) 01:09:12.18 F Milpitas Speed Team
half 179 Henry, Heather 3rd Veteran B 3rd Veteran B (half) 01:09:12.18 F Henry Family
half 166 Olson, Lindsay 1st Veteran A 1st Veteran A (half) 01:12:47.35 F Olson Skating
half 187 Prunhuber, Patti 2nd Grand Master B 2nd Grand Master B (half) 01:13:21.74 F  
half 184 Markham, Gregory 4th Master A 4th Master A (half) 01:15:27.51 M -
half 203 Ramos, Jenica 1st Senior A 1st Senior A (half) 01:15:44.39 F -
half 174 Eisenberg, Sharon 4th Veteran B 4th Veteran B (half) 01:17:12.57 F So Cal Skaters
half 163 Fitzgibbon, Michael 3rd Grand Master A 3rd Grand Master A (half) 01:17:14.97 M Fitziot Farm
half 180 Henry, Amanda 1st Junior 1st Junior (half) 01:17:24.96 F Henry Family
half 195 Johnson, Cody 2nd Junior 2nd Junior (half) 01:17:25.33 F -
half 171 Petitarmand, Sylvie 4th Master A 4th Master A (half) 01:17:53.01 F Good Wine Only
full 61 Christie, Thomas 1st Pro Elite Male 1st Pro Elite Male (full) 01:18:33.55 M North Coast
full 76 Kostka, Andy 2nd Pro Elite Male 2nd Pro Elite Male (full) 01:18:35.52 M Team Hoigaard's
full 83 Oswald, Brian 3rd Pro Elite Male 3rd Pro Elite Male (full) 01:18:36.53 M Skaters Quest
full 44 Rojo, Chris 4th Pro Elite Male 4th Pro Elite Male (full) 01:18:38.33 M Team Safe
full 94 Lopez, Marcello 1st Master A 1st Master A (full) 01:18:38.63 M Master Chile
full 70 Hamor, Nastassia 1st Pro Elite Female 1st Pro Elite Female (full) 01:18:38.83 F Team Safe
full 98 Mathis, Billy 5th Pro Elite Male 5th Pro Elite Male (full) 01:18:39.21 M B.I.B. Inline Racing
full 3 Attwel, Blair 6th Pro Elite Male 6th Pro Elite Male (full) 01:18:39.59 M -
full 30 Harth, Linus 7th Pro Elite Male 7th Pro Elite Male (full) 01:18:39.98 M Team Safe
full 74 Daniels, Jacob 8th Pro Elite Male 8th Pro Elite Male (full) 01:18:40.30 M Milpitas Speed Team
full 16 Girgentti, Peggy 2nd Pro Elite Female 2nd Pro Elite Female (full) 01:18:40.63 F SCS
full 71 Mittal, Monica 1st Veteran A 1st Veteran A (full) 01:18:40.70 F MONster
half 194 Huang, Kali 1st Infantry 1st Infantry (half) 01:20:43.19 F Team Kali
half 193 Huang, Jenny 5th Master A 5th Master A (half) 01:20:43.19 F Team Kali
full 95 Archelulelta, Uel 2nd Master A 2nd Master A (full) 01:23:47.43 M Safe
full 21 Motta, Robert 3rd Master A 3rd Master A (full) 01:23:53.56 M Safe/Bont
full 66 Geisel, Brian 1st Grand Master A 1st Grand Master A (full) 01:23:54.06 M Precision In Line Speed
full 5 Charbonneau, John 9th Pro Elite Male 9th Pro Elite Male (full) 01:23:54.59 M Asphalt Beach/K2
full 90 Kraan, Eric 1st Veteran B 1st Veteran B (full) 01:23:55.11 M Skate Now
full 14 Rieckenberg, James 2nd Grand Master A 2nd Grand Master A (full) 01:23:55.67 M Team Rainbow
full 68 Adams, Chris 10th Pro Elite Male 10th Pro Elite Male (full) 01:23:57.98 M SK-Force
full 58 Margolis, Drew 2nd Veteran B 2nd Veteran B (full) 01:23:59.32 M Wednesday Night Skate
full 50 Hoag, Jon 11th Pro Elite Male 11th Pro Elite Male (full) 01:24:03.97 M Black Diamond Sports Team
full 38 Lomangino, Paul 4th Master A 4th Master A (full) 01:24:07.68 M Team Safe
full 91 De Souza, Maria 1st Grand Master A 1st Grand Master A (full) 01:24:08.45 F Team Safe
full 25 Crysdale, John 12th Pro Elite Male 12th Pro Elite Male (full) 01:24:15.59 M Team Safe
full 99 Julie, May 3rd Pro Elite Female 3rd Pro Elite Female (full) 01:26:13.11 F B.I.B. Inline Racing
full 85 Olsen, Roger 1st Immortal B 1st Immortal B (full) 01:27:39.89 M Ezee Fit/Bont USA Team
full 78 Skelton, Joel 13th Pro Elite Male 13th Pro Elite Male (full) 01:27:40.84 M LA Speed
full 101 Pousthine, Nick 3rd Grand Master A 3rd Grand Master A (full) 01:27:44.74 M BAIR
full 23 Sorlie, John 1st Senior A 1st Senior A (full) 01:27:47.19 M Wednesday Night Skate
half 181 Katsma, Ben 1st Senior A 1st Senior A (half) 01:28:29.70 M NCSA
half 197 Phan, Ngoc 4th Grand Master B 4th Grand Master B (half) 01:30:06.75 M -
full 43 Diemont, John 1st Immortal A 1st Immortal A (full) 01:33:00.00 M Nor Cal Speed Skaters
full 9 Hughes, Winston 1st Priceless 1st Priceless (full) 01:33:07.43 M Will Win
full 10 Huard, Serge 3rd Veteran B 3rd Veteran B (full) 01:33:07.43 M Froggies
full 87 Marcella, Mario 2nd Priceless 2nd Priceless (full) 01:33:07.44 M Spokcue
full 96 Eger, Kim 1st Master B 1st Master B (full) 01:33:09.79 F B.I.B. Inline Racing
full 92 Edwards, Eric 5th Master A 5th Master A (full) 01:33:10.42 M -
full 106 Johnstone, Richard 4th Grand Master A 4th Grand Master A (full) 01:33:11.51 M Vapor
full 62 Clapper, Bert 1st Master B 1st Master B (full) 01:33:12.00 M So Cal Skaters
full 59 Wong, Greg 1st Grand Master B 1st Grand Master B (full) 01:33:12.50 M NCSA/GGSS
full 54 Bishop, Paul 1st Grand Master A 5th Grand Master A 01:33:16.95 M Team Bing
full 32 Randle, Mark 2nd Grand Master B 2nd Grand Master B (full) 01:33:17.33 M Team Safe Racing
full 46 Kirby, Glenn 2nd Immortal B 2nd Immortal B (full) 01:33:25.53 M BAIR
full 80 Haven, Ken 3rd Grand Master B 3rd Grand Master B (full) 01:36:59.75 M Team Ken
full 79 Everett, Steve 2nd Immortal A 2nd Immortal A (full) 01:37:23.24 M Beale Street Bomber
full 64 Lucas, Donnie 5th Grand Master A 6th Grand Master A (full) 01:38:28.63 M Texas Flyers
full 88 Codd, Bill 4th Grand Master B 4th Grand Master B (full) 01:38:40.00 M Spokcue
full 11 Butler, William 6th Grand Master A 7th Grand Master A (full) 01:39:33.33 M Will Win
full 97 Crittendom, Critter 7th Grand Master A 8th Grand Master A (full) 01:39:56.79 M Team Safe
half 152 Olivas, Dayna 4th Grand Master A 4th Grand Master A (half) 01:40:37.47 F Skate Orinas
half 153 Amaro, Susie 4th Master B 4th Master B (half) 01:40:39.25 F Skate Orinas
full 55 Katsma, Robert 8th Grand Master A 9th Grand Master A (full) 01:40:41.95 M NCSA
full 35 Ross, Benjamin 3rd Immortal A 3rd Immortal A (full) 01:40:44.54 M -
full 86 Pauls, Michelle 2nd Veteran A 2nd Veteran A (full) 01:40:48.44 F Fresno Flyers
full 105 Baggs, James 4th Immortal A 4th Immortal A (full) 01:40:53.12 M -
full 84 Johnson, Steve 6th Master A 6th Master A (full) 01:41:10.35 M Skate Now
full 100 Stinson, Gena 1st Veteran B 1st Veteran B (full) 01:41:24.43 F B.I.B. Inline Racing
full 82 Vick, Tom 2nd Master B 2nd Master B (full) 01:42:45.88 M -
full 21 Sorlie, Ben 2nd Senior A 2nd Senior A (full) 01:47:11.80 M Wednesday Night Skate
full 41 Zitelli, Richard 5th Grand Master B 5th Grand Master B (full) 01:47:26.23 M NJ Weekend Skaters
full 107 Tai, Yongua 6th Grand Master B 6th Grand Master B (full) 01:47:27.31 M -
full 75 Petsche, Steven 3rd Senior A 3rd Senior A (full) 01:48:09.89 M Petsche
full 60 Christie, Jake 1nd Junior 1st Junior (full) 01:49:37.63 M North Coast
full 18 Stewart, Catherine 2nd Grand Master A 2nd Grand Master A (full) 01:49:39.30 F Tuscon Irregulars
full 89 Kraan, Kimberly 3rd Grand Master A 3rd Grand Master A (full) 01:50:07.91 F Skate Now
full 63 Nunes, John 7th Grand Master B 7th Grand Master B (full) 01:51:39.10 M Sorabji
full 45 Marks, Naomi 3rd Veteran A 3rd Veteran A (full) 01:54:03.73 F Nor Cal Speed Skating Association
full 8 Santarelli, Eric 3rd Master B 3rd Master B (full) 01:55:42.80 M Froggies
full 27 Jacobs, Frederick 1st Veteran A 1st Veteran A (full) 01:55:46.20 M -
full 22 Pope, John 3rd Priceless 3rd Priceless (full) 01:57:28.77 M -
full 34 Taubert, Derek 4th Veteran B 4th Veteran B (full) 01:57:42.05 M -
full 109 Hall, Hollie 1st Master A 1st Master A (full) 01:59:28.13 F -
full 65 Vann, Kim 2nd Master A 2nd Master A (full) 02:00:32.98 F Made in Montana
full 40 Davies, Christopher 7th Master A 7th Master A (full) 02:01:34.63 M Metal Heads
full 20 Horn, Tristan 1st Senior B 1st Senior B (full) 02:01:38.03 M The Mustache Rollers
full 77 Orlando, Donald 10th Grand Master A 10th Grand Master A (full) 02:04:52.09 M Beale Street Bomber
full 67 Judd, Alice 2nd Master B 2nd Master B (full) 02:05:13.42 F Montana Made
full 13 Amenta, Paula 3rd Master B 3rd Master B (full) 02:06:35.53 F Team Quadline
full 73 Ruelas, Arnim 5th Veteran B 5th Veteran B (full) 02:07:43.01 M Skate now Utah
full 7 Taubert, Josephine 3rd Master A 3rd Master A (full) 02:07:59.50 F Milpitas Speed Team
full 103 Prial, James 11th Grand Master A 11th Grand Master A (full) 02:09:20.54 M -
full 42 Chase, William 12th Grand Master A 12th Grand Master A (full) 02:10:33.96 M Self
full 52 Schnitger, David 5th Immortal A 5th Immortal A (full) 02:10:50.90 M Fitziot Farm
full 17 Lamport, Leslie 4th Priceless 4th Priceless (full) 02:10:51.41 M -
full 37 Wilkes, Troy 8th Master A 8th Master A (full) 02:14:55.25 M Midnight Rollers
full 15 Lardit, Sandrine 2nd Veteran B 2nd Veteran B (full) 02:16:31.66 F Individual
full 36 Medina Mora, Pablo 8th Grand Master B 8th Grand Master B (full) 02:18:43.82 M Rollers in Mexico
full 72 Dalton, Tom 6th Immortal A 6th Immortal A (full) 02:20:58.00 M Auburn Speed Team
full 6 Rockwell, Jane 1st Immortal A 1st Immortal A (full) 02:24:08.49 F Individual
full 51 Cattoglio, Claudia 4th Veteran A 4th Veteran A (full) 02:27:26.17 F Midnight Skater
full 81 Marcus, Rick 7th Immortal A 7th Immortal A (full) 02:32:03.19 M -
full 48 Cole, Jessica 1st Senior B 1st Senior B (full) 02:33:53.82 F -
full 23 Mosman, Mary 4th Master B 4th Master B (full) 02:37:33.82 F Beale Street Bomber
full 24 Freire, John 4th Master B 4th Master B (full) 02:38:00.96 M Beale Street Bomber
full 29 Lambrecht, Laura 2nd Senior B 2nd Senior B (full) 02:39:19.18 F LLKT
full 28 Tanis, Kathryn 5th Veteran A 5th Veteran A (full) 02:39:19.18 F LLKT
full 33 Magill, George 3rd Immortal B 3rd Immortal B (full) 02:40:34.42 M -
full 12 Burbank, Mandy 3rd Senior B 3rd Senior B (full) 02:43:00.00 F Team Quadline

RACE RESULTS BY CATEGORY

Length Bib Name Place Category Place/Caegory Time Gender Team
half 157 Fahron, Amadeus 1st Intermediate 1st Intermediate (half) 00:41:30.32 M SCC Skating Berlin
half 162 Lemley, Craig 1st Master A 1st Master A (half) 00:45:21.94 M Finish Line Racing
half 159 Fahron, Florence 1st Intermediate 1st Intermediate (half) 00:45:35.06 F SCC Skating Berlin
half 202 Rossi, Alberto 1st Grand Master B 1st Grand Master B (half) 00:49:40.84 M Alberto Rossi
half 150 Scheffler, Stefanie 1st Senior B 1st Senior B (half) 00:49:41.43 F IC Hangover
half 161 Sargenti, Paul 1st Immortal A 1st Immortal A (half) 00:53:27.31 M Team Safe
half 52 Sorlie, Peter 1st Grand Master A 1st Grand Master A (half) 00:53:33.06 M Wednesday Night Skate
half 151 Chavez, Alex 1st Veteran B 1st Veteran B (half) 00:59:02.65 M -
half 170 Surmann, Olaf 2nd Master A 2nd Master A (half) 00:59:37.41 M TTC Concord
half 156 Watson, Kevin 1st Senior B 1st Senior B (half) 00:59:43.18 M Texas
half 158 Fahron, Janet 1st Master B 1st Master B (half) 00:59:47.69 F SCC Skating Berlin
half 177 Daly, Darrell 2nd Grand Master A 2nd Grand Master A (half) 01:02:21.73 M River City Bladers
half 169 Etemad, Gregory 3rd Master A 3rd Master A (half) 01:02:23.22 M Tuesday/Marin Skaters
half 204 Chryst, Shelley 2nd Master B 2nd Master B (half) 01:02:26.18 F  
half 191 Martianova, Alena 2nd Senior B 2nd Senior B (half) 01:02:37.00 F From Russia with Love
half 196 Adea, Anna 1st Master B  1st Master B  (half) 01:03:06.49 F San Francisco Roller Girls
half 155 Dometrius, Carla 1st Master A 1st Master A (half) 01:03:07.07 F Roller Girls
half 167 English, Linda 1st Grand Master A 1st Grand Master A (half) 01:03:17.44 F Roller Girls
half 198 Kane, Kimber 3rd Master B 3rd Master B (half) 01:03:23.50 F me
half 168 nichols, sharon 2nd Grand Master A 2nd Grand Master A (half) 01:03:27.00 F Roller Girls
half 160 Clapper, Yvette 2nd Master A 2nd Master A (half) 01:04:26.22 F SCS
half 176 Davis, Bruce 2nd Grand Master b 2nd Grand Master b (half) 01:05:28.55 M Roller Dome Skater
half 185 Wong, Mary 3rd Grand Master A 3rd Grand Master A (half) 01:06:06.43 F NCSA/GGSS
half 200 Woodroofe, Doug 1st Master B 1st Master B (half) 01:06:31.57 M -
half 201 Zowin, Sabrina 1st Veteran B 1st Veteran B (half) 01:06:31.57 F -
half 154 Miller, Monica 2nd Veteran B 2nd Veteran B (half) 01:06:38.67 F Reno Rock n Rollers
half 164 Anelli, Mike 2nd Veteran B 2nd Veteran B (half) 01:07:09.02 M Mike Anelli
half 190 Brandis, Carmi 3rd Grand Master B 3rd Grand Master B (half) 01:07:11.54 M Nexenta
half 173 Wallace, Virginia 1st Immortal A 1st Immortal A (half) 01:08:06.65 F So Cal Skaters
half 188 Edwards, Susan 1st Grand Master B 1st Grand Master B (half) 01:08:16.46 F  
half 178 Henry, Jon 3rd Veteran B 3rd Veteran B (half) 01:08:38.20 M Henry Family
half 165 Arrillaga, katy 3rd Master A 3rd Master A (half) 01:09:12.18 F Milpitas Speed Team
half 179 Henry, Heather 3rd Veteran B 3rd Veteran B (half) 01:09:12.18 F Henry Family
half 166 Olson, Lindsay 1st Veteran A 1st Veteran A (half) 01:12:47.35 F Olson Skating
half 187 Prunhuber, Patti 2nd Grand Master B 2nd Grand Master B (half) 01:13:21.74 F  
half 184 Markham, Gregory 4th Master A 4th Master A (half) 01:15:27.51 M -
half 203 Ramos, Jenica 1st Senior A 1st Senior A (half) 01:15:44.39 F -
half 174 Eisenberg, Sharon 4th Veteran B 4th Veteran B (half) 01:17:12.57 F So Cal Skaters
half 163 Fitzgibbon, Michael 3rd Grand Master A 3rd Grand Master A (half) 01:17:14.97 M Fitziot Farm
half 180 Henry, Amanda 1st Junior 1st Junior (half) 01:17:24.96 F Henry Family
half 195 Johnson, Cody 2nd Junior 2nd Junior (half) 01:17:25.33 F -
half 171 Petitarmand, Sylvie 4th Master A 4th Master A (half) 01:17:53.01 F Good Wine Only
full 61 Christie, Thomas 1st Pro Elite Male 1st Pro Elite Male (full) 01:18:33.55 M North Coast
full 76 Kostka, Andy 2nd Pro Elite Male 2nd Pro Elite Male (full) 01:18:35.52 M Team Hoigaard's
full 83 Oswald, Brian 3rd Pro Elite Male 3rd Pro Elite Male (full) 01:18:36.53 M Skaters Quest
full 44 Rojo, Chris 4th Pro Elite Male 4th Pro Elite Male (full) 01:18:38.33 M Team Safe
full 94 Lopez, Marcello 1st Master A 1st Master A (full) 01:18:38.63 M Master Chile
full 70 Hamor, Nastassia 1st Pro Elite Female 1st Pro Elite Female (full) 01:18:38.83 F Team Safe
full 98 Mathis, Billy 5th Pro Elite Male 5th Pro Elite Male (full) 01:18:39.21 M B.I.B. Inline Racing
full 3 Attwel, Blair 6th Pro Elite Male 6th Pro Elite Male (full) 01:18:39.59 M -
full 30 Harth, Linus 7th Pro Elite Male 7th Pro Elite Male (full) 01:18:39.98 M Team Safe
full 74 Daniels, Jacob 8th Pro Elite Male 8th Pro Elite Male (full) 01:18:40.30 M Milpitas Speed Team
full 16 Girgentti, Peggy 2nd Pro Elite Female 2nd Pro Elite Female (full) 01:18:40.63 F SCS
full 71 Mittal, Monica 1st Veteran A 1st Veteran A (full) 01:18:40.70 F MONster
half 194 Huang, Kali 1st Infantry 1st Infantry (half) 01:20:43.19 F Team Kali
half 193 Huang, Jenny 5th Master A 5th Master A (half) 01:20:43.19 F Team Kali
full 95 Archelulelta, Uel 2nd Master A 2nd Master A (full) 01:23:47.43 M Safe
full 21 Motta, Robert 3rd Master A 3rd Master A (full) 01:23:53.56 M Safe/Bont
full 66 Geisel, Brian 1st Grand Master A 1st Grand Master A (full) 01:23:54.06 M Precision In Line Speed
full 5 Charbonneau, John 9th Pro Elite Male 9th Pro Elite Male (full) 01:23:54.59 M Asphalt Beach/K2
full 90 Kraan, Eric 1st Veteran B 1st Veteran B (full) 01:23:55.11 M Skate Now
full 14 Rieckenberg, James 2nd Grand Master A 2nd Grand Master A (full) 01:23:55.67 M Team Rainbow
full 68 Adams, Chris 10th Pro Elite Male 10th Pro Elite Male (full) 01:23:57.98 M SK-Force
full 58 Margolis, Drew 2nd Veteran B 2nd Veteran B (full) 01:23:59.32 M Wednesday Night Skate
full 50 Hoag, Jon 11th Pro Elite Male 11th Pro Elite Male (full) 01:24:03.97 M Black Diamond Sports Team
full 38 Lomangino, Paul 4th Master A 4th Master A (full) 01:24:07.68 M Team Safe
full 91 De Souza, Maria 1st Grand Master A 1st Grand Master A (full) 01:24:08.45 F Team Safe
full 25 Crysdale, John 12th Pro Elite Male 12th Pro Elite Male (full) 01:24:15.59 M Team Safe
full 99 Julie, May 3rd Pro Elite Female 3rd Pro Elite Female (full) 01:26:13.11 F B.I.B. Inline Racing
full 85 Olsen, Roger 1st Immortal B 1st Immortal B (full) 01:27:39.89 M Ezee Fit/Bont USA Team
full 78 Skelton, Joel 13th Pro Elite Male 13th Pro Elite Male (full) 01:27:40.84 M LA Speed
full 101 Pousthine, Nick 3rd Grand Master A 3rd Grand Master A (full) 01:27:44.74 M BAIR
full 23 Sorlie, John 1st Senior A 1st Senior A (full) 01:27:47.19 M Wednesday Night Skate
half 181 Katsma, Ben 1st Senior A 1st Senior A (half) 01:28:29.70 M NCSA
half 197 Phan, Ngoc 4th Grand Master B 4th Grand Master B (half) 01:30:06.75 M -
full 43 Diemont, John 1st Immortal A 1st Immortal A (full) 01:33:00.00 M Nor Cal Speed Skaters
full 9 Hughes, Winston 1st Priceless 1st Priceless (full) 01:33:07.43 M Will Win
full 10 Huard, Serge 3rd Veteran B 3rd Veteran B (full) 01:33:07.43 M Froggies
full 87 Marcella, Mario 2nd Priceless 2nd Priceless (full) 01:33:07.44 M Spokcue
full 96 Eger, Kim 1st Master B 1st Master B (full) 01:33:09.79 F B.I.B. Inline Racing
full 92 Edwards, Eric 5th Master A 5th Master A (full) 01:33:10.42 M -
full 106 Johnstone, Richard 4th Grand Master A 4th Grand Master A (full) 01:33:11.51 M Vapor
full 62 Clapper, Bert 1st Master B 1st Master B (full) 01:33:12.00 M So Cal Skaters
full 59 Wong, Greg 1st Grand Master B 1st Grand Master B (full) 01:33:12.50 M NCSA/GGSS
full 54 Bishop, Paul 5th Grand Master A 5th Grand Master A  (full) 01:33:16.95 M Team Bing
full 32 Randle, Mark 2nd Grand Master B 2nd Grand Master B (full) 01:33:17.33 M Team Safe Racing
full 46 Kirby, Glenn 2nd Immortal B 2nd Immortal B (full) 01:33:25.53 M BAIR
full 80 Haven, Ken 3rd Grand Master B 3rd Grand Master B (full) 01:36:59.75 M Team Ken
full 79 Everett, Steve 2nd Immortal A 2nd Immortal A (full) 01:37:23.24 M Beale Street Bomber
full 64 Lucas, Donnie 6th Grand Master A 5th Grand Master A (full) 01:38:28.63 M Texas Flyers
full 88 Codd, Bill 4th Grand Master B 4th Grand Master B (full) 01:38:40.00 M Spokcue
full 11 Butler, William 7th Grand Master A 6th Grand Master A (full) 01:39:33.33 M Will Win
full 97 Crittendom, Critter 8th Grand Master A 7th Grand Master A (full) 01:39:56.79 M Team Safe
half 152 Olivas, Dayna 4th Grand Master A 4th Grand Master A (half) 01:40:37.47 F Skate Orinas
half 153 Amaro, Susie 4th Master B 4th Master B (half) 01:40:39.25 F Skate Orinas
full 55 Katsma, Robert 9th Grand Master A 8th Grand Master A (full) 01:40:41.95 M NCSA
full 35 Ross, Benjamin 3rd Immortal A 3rd Immortal A (full) 01:40:44.54 M -
full 86 Pauls, Michelle 2nd Veteran A 2nd Veteran A (full) 01:40:48.44 F Fresno Flyers
full 105 Baggs, James 4th Immortal A 4th Immortal A (full) 01:40:53.12 M -
full 84 Johnson, Steve 6th Master A 6th Master A (full) 01:41:10.35 M Skate Now
full 100 Stinson, Gena 1st Veteran B 1st Veteran B (full) 01:41:24.43 F B.I.B. Inline Racing
full 82 Vick, Tom 2nd Master B 2nd Master B (full) 01:42:45.88 M -
full 21 Sorlie, Ben 2nd Senior A 2nd Senior A (full) 01:47:11.80 M Wednesday Night Skate
full 41 Zitelli, Richard 5th Grand Master B 5th Grand Master B (full) 01:47:26.23 M NJ Weekend Skaters
full 107 Tai, Yongua 6th Grand Master B 6th Grand Master B (full) 01:47:27.31 M -
full 75 Petsche, Steven 3rd Senior A 3rd Senior A (full) 01:48:09.89 M Petsche
full 60 Christie, Jake 1st Junior 1st Junior (full) 01:49:37.63 M North Coast
full 18 Stewart, Catherine 2nd Grand Master A 2nd Grand Master A (full) 01:49:39.30 F Tuscon Irregulars
full 89 Kraan, Kimberly 3rd Grand Master A 3rd Grand Master A (full) 01:50:07.91 F Skate Now
full 63 Nunes, John 7th Grand Master B 7th Grand Master B (full) 01:51:39.10 M Sorabji
full 45 Marks, Naomi 3rd Veteran A 3rd Veteran A (full) 01:54:03.73 F Nor Cal Speed Skating Assn.
full 8 Santarelli, Eric 3rd Master B 3rd Master B (full) 01:55:42.80 M Froggies
full 27 Jacobs, Frederick 1st Veteran A 1st Veteran A (full) 01:55:46.20 M -
full 22 Pope, John 3rd Priceless 3rd Priceless (full) 01:57:28.77 M -
full 34 Taubert, Derek 4th Veteran B 4th Veteran B (full) 01:57:42.05 M -
full 109 Hall, Hollie 1st Master A 1st Master A (full) 01:59:28.13 F -
full 65 Vann, Kim 2nd Master A 2nd Master A (full) 02:00:32.98 F Made in Montana
full 40 Davies, Christopher 7th Master A 7th Master A (full) 02:01:34.63 M Metal Heads
full 20 Horn, Tristan 1st Senior B 1st Senior B (full) 02:01:38.03 M The Mustache Rollers
full 77 Orlando, Donald 10th Grand Master A 10th Grand Master A (full) 02:04:52.09 M Beale Street Bomber
full 67 Judd, Alice 2nd Master B 2nd Master B (full) 02:05:13.42 F Montana Made
full 13 Amenta, Paula 3rd Master B 3rd Master B (full) 02:06:35.53 F Team Quadline
full 73 Ruelas, Arnim 5th Veteran B 5th Veteran B (full) 02:07:43.01 M Skate now Utah
full 7 Taubert, Josephine 3rd Master A 3rd Master A (full) 02:07:59.50 F Milpitas Speed Team
full 103 Prial, James 11th Grand Master A 11th Grand Master A (full) 02:09:20.54 M -
full 42 Chase, William 12th Grand Master A 12th Grand Master A (full) 02:10:33.96 M Self
full 52 Schnitger, David 5th Immortal A 5th Immortal A (full) 02:10:50.90 M Fitziot Farm
full 17 Lamport, Leslie 4th Priceless 4th Priceless (full) 02:10:51.41 M -
full 37 Wilkes, Troy 8th Master A 8th Master A (full) 02:14:55.25 M Midnight Rollers
full 15 Lardit, Sandrine 2nd Veteran B 2nd Veteran B (full) 02:16:31.66 F Individual
full 36 Medina Mora, Pablo 8th Grand Master B 8th Grand Master B (full) 02:18:43.82 M Rollers in Mexico
full 72 Dalton, Tom 6th Immortal A 6th Immortal A (full) 02:20:58.00 M Auburn Speed Team
full 6 Rockwell, Jane 1st Immortal A 1st Immortal A (full) 02:24:08.49 F Individual
full 51 Cattoglio, Claudia 4th Veteran A 4th Veteran A (full) 02:27:26.17 F Midnight Skater
full 81 Marcus, Rick 7th Immortal A 7th Immortal A (full) 02:32:03.19 M -
full 48 Cole, Jessica 1st Senior B 1st Senior B (full) 02:33:53.82 F -
full 23 Mosman, Mary 4th Master B 4th Master B (full) 02:37:33.82 F Beale Street Bomber
full 24 Freire, John 4th Master B 4th Master B (full) 02:38:00.96 M Beale Street Bomber
full 29 Lambrecht, Laura 2nd Senior B 2nd Senior B (full) 02:39:19.18 F LLKT
full 28 Tanis, Kathryn 5th Veteran A 5th Veteran A (full) 02:39:19.18 F LLKT
full 33 Magill, George 3rd Immortal B 3rd Immortal B (full) 02:40:34.42 M -
full 12 Burbank, Mandy 3rd Senior B 3rd Senior B (full) 02:43:00.00 F Team Quadline

 

Main page Bylaws / Board of Directors Certificates and Awards CORA Race Results CORA News Vault CORA Video Vault Black Rock Roller Disco Skatin' Place Videos Skater Links

Contact The GodFather of Skating