Main page Bylaws / Board of Directors Certificates and Awards CORA Race Results CORA News Vault CORA Video Vault Black Rock Roller Disco Skatin' Place Videos Skater Links Contact The GodFather of Skating

RACE RESULTS

2013 NAPA VALLEY INLINE MARATHON

Sunday July 14, 2013

   

FULL:        
Bib Name Place/Category Time Gender Team Name
160    Rojo, Chris 1st Pro (Full) 01:17:42.00    M Team SAFE
90   Foster, Grant 2nd Pro (Full) 01:17:43.00    M Team Safe
86    Archuletta, Uel 1st Master A (Full) 01:19:36.00    M Team Safe
14    Motta, Robert 3rd Pro (Full) 01:19:37.00    M Team SAFE
81    Adams, Chris 4th Pro (Full) 01:19:38.00    M  
41    McGee, Ryan 5th Pro (Full) 01:19:39.00    M SoCal Skaters
21    Gugiu, Gabriel 6th Pro (Full) 01:19:41.00    M Pyroapparel
16    Crysdale, John 7th Pro (Full) 01:19:42.00    M Team Safe
28    Wachter, Edward 8th Pro (Full) 01:19:43.00    M EZeefit
58    Nacol, Lani 1st Pro (Full) 01:19:44.00    F team extreme
76    Hamor, Nastassia 2nd Pro (Full) 01:25:08.00    F SAFE
11    McKee, Jim 9th Pro (Full) 01:25:18.00    M skate pro sports.
66    Leaman, Brent 2nd Master A (Full) 01:27:12.00    M -
61    Rieckenberg, James 1st Grand Master A (Full) 01:27:15.00    M Team Rainbo - Chicago
71    Blake, Liberty 1st Master A (Full) 01:27:22.00    F Skate Now
22    Diemont, John 10th Pro (Full) 01:27:24.00    M Norcal speedskating!
84    Campos, Reno 2nd Grand Master A (Full) 01:27:25.00    M Fresno Flyers
31    De Souza, Maria 3rd Pro (Full) 01:27:26.00    F Team SAFE
68    Krann, Eric 3rd Master A (Full) 01:27:54.00    M Mail Skate Now
2    VanDerostyne, Kathy 2nd Master A (Full) 01:30:16.00    F Undead Bettys
80    Duncan, Colin 3rd Grand Master A (Full) 01:33:33.00    M  
47    Clapper, Bert 1st Master B (Full) 01:33:34.00    M SCS (So Cal Skaters)
55    Stewart, Dennis 1st Immortal A (Full) 01:33:35.00    M Predator Speed
155    Atwell, Blair 1st Grand Master B (Full) 01:33:39.00    M Team Hyper/World Record Wheels
63    Lemley, Craig 4th Master A (Full) 01:35:53.00    M Finish Line Racing
20    Edwards, Eric 2nd Master B (Full) 01:37:12.00    M BAIR
159    Schultz, Brittney 1st Senior A (Full) 01:37:54.00    F Team SAFE
45    Jiao, Chuanbo 1st Veteran A (Full) 01:38:15.00    M -
29    Lupersolsky, Andrew 5th Master A (Full) 01:38:35.00    M Team Rainbo
52    Shikaze, Grant 1st Grand Master B (Full) 01:38:59.00    M -
48    Ross, Benjamin 2nd Immortal A (Full) 01:39:00.00    M -
53    Zitelli, Richard 2nd Grand Master B (Full) 01:41:48.00    M NJ Weekend Skaters
54    Mayhew, Mays 1st Veteran B (Full) 01:42:36.00    F Team Rainbo
30    Chavez, Alex 1st Veteran B (Full) 01:43:32.00    M SoCal Skaters
49    Sadlier, Rick 2nd Veteran B (Full) 01:44:41.00    M Atlanta Peachtree Roadrollers
34    Stewart, Catherine 1st Grand Master A (Full) 01:44:42.00    F Skate Now
82    Pauls, Michelle 2nd Veteran B (Full) 01:45:27.00    F Fresno Flyers/Team Safe
3    Beeson, David 3rd Immortal A (Full) 01:45:29.00    M -
83    Pauls, Eric 3rd Veteran B (Full) 01:45:37.00    M Team Safe
89    Baggs, James 1st Immortal B (Full) 01:45:42.00    M Skate Now
35    O'Keefe, Shannon 2nd Senior A (Full) 01:46:44.00    F Cousins
44    Davies, Christopher 3rd Master B (Full) 01:48:24.00    M Metalheads
85    Critterenden, Critter 3rd Grand Master B (Full) 01:49:21.00    M Team Safe
62    Friedland, Glenn 4th Grand Master A (Full) 01:49:36.00    M BAIR
8    Beasley, Glen 4th Master B (Full) 01:49:56.00    M -
88    Kennedy, Adam 4th Veteran B (Full) 01:50:31.00    M Kaggle
91    Nunes, John 4th Grand Master B (Full) 01:50:32.00    M  
65    Gelb, John 1st Senior B (Full) 01:50:39.00    M #blade4life
32    Verma, Deepak 2nd Senior B (Full) 01:52:28.00    M Pakman
51    Rieman, Robert 5th Grand Master A (Full) 01:59:16.00    M Skate TRASH Houston Edition
18    Gilligan, Paige 3rd Master A (Full) 02:00:00.00    F Fresno Flyers
17    Gilligan, John 5th Master B (Full) 02:00:08.00    M Fresno Flyers
46    Clapper, Yvette 1st Master B (Full) 02:00:38.00    F SCS (So Cal Skaters)
67    Kraan, Kimberly 2nd Grand Master A (Full) 02:02:15.00    F Mail Skate Now
92    Gibbons, Brian 6th Master B (Full) 02:05:21.00    M  
87    Pope, John 1st Priceless (Full) 02:05:28.00    M -
40    Wilkes, Troy 7th Master B (Full) 02:09:06.00    M Gracie Elite Team
9    Plante, Chuck 6th Grand Master A (Full) 02:10:09.00    M SDSE
4    Wuest, Jennifer 3rd Veteran B (Full) 02:10:45.00    F Undead Bettys Roller Derby
79    Prial, James 5th Grand Master B (Full) 02:10:50.00    M Lake Merced Loopers
42    Warburton, Marlo 4th Master A (Full) 02:11:03.00    F 1st Timers Club
38    Kuczenski, Jennifer 4th Veteran B (Full) 02:12:57.00    F Team Gressive
64    Hecht, Sam 3rd Senior B (Full) 02:19:41.00    M #Blade4Life
70    Henry, Heather 5th Veteran B (Full) 02:21:40.00    F -
50    Sadlier, Ginger 1st Veteran A (Full) 02:22:51.00    F Atlanta Peachtree Roadrollers
200    Gray, Melissa 5th Master A (Full) 02:23:13.00    F  
201    Pyle, Jessica 6th Master A (Full) 02:23:13.00    F  
24    Hyun, Jaeho 6th Master A (Full) 02:28:25.00    M Dublin
25    Golterman, Todd 7th Grand Master A (Full) 02:29:00.00    M Team Todd
13    Lamport, Leslie 2nd Priceless (Full) 02:32:31.00    M Rollers & Coquillages
6    Morgan, David 2nd Veteran A (Full) 02:37:45.00    M Zombie Nation
72    Bisset, Bobbie 1st Immortal A (Full) 02:40:38.00    F -
19    Graham, Kalinda 7th Master A (Full) 02:41:55.00    F undeadbettys
10    Le Noach, Devina 2nd Master B (Full) 02:42:01.00    F Damned Skaters
56    Ritti, Elizabeth 1st Senior B (Full) 02:43:41.00    F Ghouly v and Psycho
26    Rieg, Kristi 2nd Veteran A (Full) 02:44:00.00    F Big Rieg
57    Sandoval, Valeria 3rd Senior A (Full) 02:44:24.00    F ghouly v and psycho
77    Hilbrich, Ellen 3rd Grand Master A (Full) 02:45:38.00    F Hilbrich
27    Rieg, Keith 3rd Veteran A (Full) 02:48:59.00    M Big Rieg
33    Marcus, Rick 2nd Immortal B (Full) 02:53:30.00    M -
59    Goldbloom, Anthony        M Kaggle
1    Makovik, Valeri        M Empire Speed
37    Bridgman, Charles        M Clear Lake Rollers
           
           
           
HALF:        
151    Adea, Anna 1st Master B (Half) 00:45:26.00    F -
140    Nielson, Cory 1st Grand Master A (Half) 00:52:15.00    M SkateNow
149    Whitacre, Scott 2nd Grand Master A (Half) 00:53:40.00    M -
161    Duque, Carl 1st Master A (Half) 00:56:32.00    M -
134    Sargenti, Paul 1st Immortal B (Half) 00:56:33.00    M Team SAFE
167    Johnstone, Rich 3rd Grand Master A (Half) 00:58:13.00    M  
164    Ponce, Crystal 1st Senior A (Half) 00:59:01.00    F Milpitas Speed Team
123    Lupersolsky, Sergey 1st Senior A (Half) 00:59:02.00    M -
126    Peppler, William 1st Immortal A (Half) 00:59:08.00    M Minnesota Inline Skate Club - MISC
128    Dometrius, Carla 1st Master A (Half) 01:00:32.00    F SF Rollergirls
124    Monsef, Lainie 1st Grand Master B (Half) 01:00:35.00    F SF Roller Girls
150    English, Linda 1st Grand Master A (Half) 01:00:43.00    F SF ROLLER GIRLS
144    Howard, Jeremy 1st Veteran B (Half) 01:04:06.00    M -
146    Pychenkov, Aleksey 1st Senior B (Half) 01:05:00.00    M L&L's
152    Henry, Jon 2nd Master A (Half) 01:06:19.00    M -
120    Presnetsova, Ekaterina 1st Senior B (Half) 01:07:00.00    F Team Rainbo
145    Wagner, Amy 1st Veteran B (Half) 01:07:47.00    F Wags Zilla
121    Warnert, Siena 1st Junior (Half) 01:13:18.00    F Rollin' Walnuts
122    Warnert, Steve 4th Grand Master A (Half) 01:13:23.00    M Rollin' Walnuts
147    Pychenkova, Elena 2nd Senior B (Half) 01:14:50.00    F L&L's
141    Rosenberg, Morgana 3rd Senior B (Half) 01:15:54.00    F #blade4life
127    Lynch, Brian 3rd Master A (Half) 01:15:59.00    M Diso Media
154    Henry, Amanda 1st Intermediate (Half) 01:19:40.00    F -
112    Lee, Craig 5th Grand Master A (Half) 01:20:00.00    M Sk8slo
115    Gray, Serena 4th Senior B (Half) 01:20:57.00    F -
163    Phan, Ngoc 2nd Grand Master B (Half) 01:21:00.00    F -
130    Pruett, Teresa 2nd Master A (Half) 01:23:58.00    F Reckless Rollers
137    Rocconi, Lisa 2nd Veteran B (Half) 01:25:20.00    F Juicy Da Cops
153    Henry, Kacie 2nd Junior (Half) 01:26:48.00    F -
156    Challand, Catherine 2nd Master B (Half) 01:27:18.00    F -
162    Ogren, Cheryl 5th Senior B (Half) 01:27:54.00    F Blading Saddles
129    Larrauilh, Teresa 3rd Master A (Half) 01:30:31.00    F  
133    Glowinski, Kathryn 2nd Senior A (Half) 01:31:02.00    F Silicon Valley Roller Girls
168    Haung, Kali 3rd Junior (Half) 01:33:32.00    F Team Kali
166    Noblett, Megan 1st Veteran A (Half) 01:34:51.00    F  
135    Looper, Linda 1st Immortal A (Half) 01:40:48.00    F -
169    de la Cruz Henderson, Brenda 4th Master A (Half) 01:41:47.00    F  
132    Salaun, Cindy 3rd Grand Master B (Half) 01:45:23.00    F 2old2care
131    Chou, Jennifer Tzy Yun 6th Senior B (Half) 01:53:11.00    F Fast & Fairy
142    Zimmerman, Nancie 4th Grand Master B (Half) 01:55:15.00    F Blading Saddles
148    Barfield, Frank 1st Priceless (Half) 02:00:27.00    M Wild Chupacabras
118    Lu, Emily        F Fast & Fairies
157    Lopez, Charmian        F Miss Lopez
136    Buenrostro, Veronica        F roll 25
138    Hewett, Amy        F Juicy Da Cops
143    Ellefson, Sara        F -
165    Paul, Elaine        F  
139    Nacol, John        M North Coast Inline Racers

 

Main page Bylaws / Board of Directors Certificates and Awards CORA Race Results CORA News Vault CORA Video Vault Black Rock Roller Disco Skatin' Place Videos Skater Links Contact The GodFather of Skating